(stránky jsou v postupné rekonstrukci)
Můj způsob práce se odvíjí od konkrétní situace a konkrétního člověka. Na prvním setkání se seznámíme a pomalu mapujeme téma, s kterým klient nebo klientka přichází. Zaměřuji se zejména na budování prostředí důvěry, v kterém je případně postupně možné ponořit se do hlubších témat.
Teoreticky čerpám z Gestalt psychoterapie a tělesně orientovaných přístupů, další inspiraci hledám hlavně v dialogických přístupech.
Hlouběji se tématicky zajímám o závislosti, práci s traumatem a disociací, slyšení hlasů, psychosomatiku a využití meditačních technik v psychoterapii.
Kdo to je psychoterapeut a kdy se na něj obrátit?
Psychoterapie je obor širokým množstvím přístupů a technik, a je pro něj typické, že každý psychoterapeut si postupem času vytváří svůj vlastní osobitý způsob práce, založený na různorodém teoretickém podkladu. Při výběru psychoterapeuta pro Vás mohou být jedním z vodítek různé teoretické školy, ze kterých psychoterapeut při své práce vychází. Výzkumy účinnosti psychoterapie však dlouhodobě ukazují, že na úspěšnost psychoterapie má spíše než teoretické zázemí větší vliv osobnost psychoterapeuta a zejména to, jaký vztah se mu s klientem podaří vytvořit. To znamená, že pravděpodobnost úspěšné terapie není ani tak závislá na tom, zda začnete chodit na psychoanalýzu nebo na kognitivní trénink, jako spíše na tom, s kým svoji psychoterapeutickou spolupráci navážete, respektive, jak si spolu sednete jako „člověk s člověkem“.
Pokud nevíte, jak se zorientovat v kontaktech na psychology/psychoterapeuty, jak si vybrat, koho oslovit, nabízím pro inspiraci následující článek: „Jak najít dobrého psychoterapeuta“ od Dalibora Špoka.
Mám také velmi ráda videa natočená pod hlavičkou projektu Sociální kliniky:
např. „Co je psychoterapie?“, „Je normální, když chodím na psychoterapii?“ , a další, které naleznete ve výše přiloženém odkazu přímo na webu Sociální kliniky.